KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16589147
nr 1658 9147
Erik Gunnarsson Hallström
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Monogramsignerad, daterad 1954, "vägen, Skyros", Utställd på Riksförbundet för bildande konst. Olja på duk, 37x45 cm, yttermått inklusive ram: 41x48 cm
Erik Gunnarsson Hallström, född 1905 i Björkö, död 1993, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 november 2024
kl 20:03:09
12/11 16:02:28
Erik Gunnarsson Hallström
Läs mer om Erik Gunnarsson Hallström